Dziś sobota , 27 listopada 2021 r.
 

Panel dyskusyjny „Niezłomni. Z dziejów honoru na Pomorzu Zachodnim 1945–1989” – Szczecin, 29 stycznia 2009

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie oraz Polskie Radio Szczecin zapraszają na panel dyskusyjny „Niezłomni. Z dziejów honoru na Pomorzu Zachodnim 1945–1989”. Uczestnikami dyskusji będą: Janina Smoleńska, Danuta Szyksznian-Ossowska, Marian Malcherek, Eugeniusz Szerkus, Stanisław Wądołowski, Mieczysław Ustasiak.

„Niezłomni” to dyskusja o oporze wobec systemu komunistycznego, honorze, uczciwości, dlatego rozmówcy zostaną postawieni wobec konieczności odpowiedzi na pytania o powody trwania w opozycji, narażanie się na konsekwencje, odrzucenie postaw dostosowania, konformizmu, cieszenia się z „małej stabilizacji” jaką, niekiedy, oferował system komunistyczny. Zostanie też poruszona problematyka współdziałania z innymi, podobnie myślącymi ludźmi, ale też osamotnienia. Podczas dyskusji będzie podjęta próba odtworzenia hierarchii wartości, jaką kierowali się niezłomni, wskazania wzorców osobowych (postacie historyczne, literackie, ważne postacie z życia rodzinnego, prywatnego), do których chcieli nawiązać w swych postawach.

Panel dyskusyjny „Niezłomni. Z dziejów honoru na Pomorzu Zachodnim” odbędzie się w Studiu Koncertowym S-1 Polskiego Radia Szczecin przy al. Wojska Polskiego 73 (wejście od Niedziałkowskiego) 29 stycznia 2009 r., godz. 17.00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!


za: www.ipn.gov.pl

Odsłon: 1113
  
Projektowanie stron internetowych - Agencja Interaktywna szczecin