Dziś wtorek , 27 lutego 2024 r.
 

Prezentacja książki „Polska i wschodnioniemiecka historiografia Pomorza Zachodniego (1945-1970). Instytucje-koncepcje-badania”

Dr Tomasz Ślepowroński - pracownik naukowy Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego zaprezentuje swą najnowszą książkę - 29 kwietnia 2009 (środa), godz. 16:30, Książnica Pomorska - Sala Kolumnowa.

„Praca T. Ślepowrońskiego przedstawia nie tylko historię historiografii zachodniopomorskiej, ale jest również w dużym stopniu dziejami uczelni dawnego historycznego Pomorza, idei ich powołania, ich polityki państwowej i to po obu stronach Odry, w stosunku do nich, historią różnych instytucji tworzących w części zachodniopomorską historiografię lub stwarzających podstawy do badań naukowych oraz towarzystw naukowych. […] Pracę T. Ślepowrońskiego cechuje wysoki poziom naukowy i wnosi ona autentyczny pionierski wkład w poznanie nie tylko dorobku historiografii zachodniopomorskiej, ale również w poznanie procesu tworzenia się po 1945 roku pomorzoznawczych środowisk badawczych w Polsce i NRD". Fragment recenzji prof. zw. dr hab. Edwarda Włodarczyka

Promocji książki towarzyszyć będzie prezentacja i sprzedaż książek Wydawnictwa Uniwersytetu Szczecińskiego.

 

za: www.ksiaznica.szczecin.pl

Odsłon: 1421
  
Projektowanie stron internetowych - Agencja Interaktywna szczecin