Dziś poniedziałek , 22 lipca 2024 r.
 

Mecenat

Pojecie mecenatu, tak popularnego w czasach renesansu, wywodzi się od nazwiska rzymskiego patrycjusza Kajusa Mecenasa. Był on opiekunem i protektorem wielu poetów swoich czasów, z czego tego najbardziej znanego Horacego. Obecnie słysząc określenie "mecenas" nie dostrzegamy nawet że pochodzi ono od nazwiska. Wielka rolę odgrywało oto zjawisko w renesansowych Włoszech. Wielkimi mecenasami sztuki byli papieże. To oni, dzięki rozbudowom i przebudowom wzgórza watykańskiego po pierwsze zapewnili utrzymanie tysiącom artystów, z drugiej sobie samym sławę po wieczne czasy, zaś z bazyliki i Pałaców jedna z największych pereł architektury, rzeźby i malarstwa wszechczasów. Znane są liczne zamówienia między innymi Juliusza II, który szczególnie chętnie dotował Michała Anioła Buonarottiego.

Dzisiaj także i TY, tak jak rzymscy patrycjusze i papieże, możesz być protektorem zapomnianej  kultury i historii Kościoła. Liczymy na Twoją współpracę, gdyż filozofią naszej Instytucji jest pozwolić każdemu być odpowiedzialnym za nasze wspólne bogactwo - przeszłość i tożsamość.

Wspierając nas w ratowaniu "przeszłości" kreujesz pozytywny wizerunek własnej firmy jako mecenasa kultury, co zawsze jest mile widziane przez wszystkich klientów.  Jest to jeden z najlepszych sposobów budowania dobrego wizerunku własnej firmy, jako firmy z ludzkim obliczem.

Odsłon: 88610
  
Projektowanie stron internetowych - Agencja Interaktywna szczecin